Komentowana treść: AmiZilla - raport ze stanu prac
[#1] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac
Jak będą zainteresowani tłumaczeniem, to jestem je w stanie przygotować, ale dopiero pod wieczór lub jutro rano.
[#2] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac
Hmm, dlaczego ten raport mi tak bardzo przypomina ten z postępów Open Office dla OS4?
[#3] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac
Jak zwykle. Dużo gadania, mało efektów.
[#4] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@MinisterQ, post #3

Jak to mało efektów? Studenci odwalili projekty, nauczyli się używać gcc, a że zrobili to po studencu to i tak tego nie da się do niczego użyć ;)
[#5] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Eee, sa roznice. Np. tutaj pisza ze za 1-3 miesiace bedzie juz beta . Ile to cudow moze sprawic przekopilowany 10letni xserver z os3
[#6] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@marcik, post #5

zazdrosc az sie wylewa z twojego komentarza:)
[#7] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@kiero, post #6

Jestem wredna mofca, wiec czego sie spodziewales?
[#8] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@mailman, post #1

Dawaj nawet za tydzień ok, racja
[#9] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@MikeN, post #8

Tłumaczenie już jest. Nie wieszać psów jak coś jest nie tak :D
[#10] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@mailman, post #9

nauka Basha i jego komend, później GCC


OK pomysł pomysł pomysł pomysł
[#11] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@MinisterQ, post #3



Każdy programista zainteresowany dołączeniem do projektu jest mile widziany. Aby dołączyć do listy dyskusyjnej AmiZilla albo wyślij maila na adres amizilla-subscribe@yahoogroups.com, albo wejdź na stronę grupy na Yahoo! (w tym wypadku musisz mieć swoje konto na Yahoo!).


Najlepiej krytykować.
Czekam na efekty Twojej pracy w tym projekcie.

Ostatnia edycja: 03.09.06 18:32:33
[#12] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #11

ROTFL

W przeciwieństwie do ludzi którzy stoją za tym projektem jak wiem jak się uzywa GCC, poza tym mam już na głowie jeden projekt amigowy, za którym nie stoi tylko i wyłącznie gadanie, lista dyskusyjna, i strona WWW.
Więc delikatnie mówiąc - nie bądz chłopie śmieszny z takimi tekstami...

Jeden człowiek zrobił więcej pracy niż ta cała "grupa" zajmująca się amizillą. To Ci naprawdę nie daje nic do myślenia?
[#13] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #11

Najlepiej czy nie ale faktem jest że Amizilla team wiecej gada niż robi, a że gada wyjątkowo mało... ;)

Czekam na efekty Twojej pracy w tym projekcie.

Chyba MiniQ nie ma po co sie "pakować" w ten projekt skoro 1. powstaje KHTML 2. Ma swój własny projekt i z tego co sie orientuje on i tak zabiera mu dużo czasu.

To by było na tyle ze strony adwokata MiniQ
[#14] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@MinisterQ, post #12

MiniQ, Alpine: I właśnie denerwuje mnie krytykowanie czegoś, w co można włożyć własną pracę. Widzę, że jesteś fanem Khtml i ... także Pegasosa? Czy przez to wszystko, co ma w nazwie AMI(...) od razu nastawia Cię wrogo? Oczywiście mówię tutaj o AmigaOS4 i AmigaOne. Nie chcę tutaj wzniecać wojenek, tylko zwrócić uwagę osbom, które nic nie chcą wnieść w przeglądarki, a same marudzą, że nic nie ma i że jest źle. Wiem, że zajmujesz się własnym projektem, lecz był to także komentarz do kolegi Marcika i Marka.

Ostatnia edycja: 03.09.06 20:37:53
[#15] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #14

denerwuje mnie krytykowanie czegoś, w co można włożyć własną pracę.

Owszem ze mozna. Tylko ze nikt nie wlozyl tej pracy w portowanie mozilli. Ani komentujacy tutaj, ani AmiZilla.

Oczywiście mówię tutaj o AmigaOS4 i AmigaOne.

A ja mowie o AmiZilli, o niczym wiecej. Inni pewnie tez. Sprawa nienawisci do AMI(...) nie ma tutaj nic do rzeczy i jest to IMO jedynie proba rozpoczecia flamewara przez Ciebie.

Nie chcę tutaj wzniecać wojenek, tylko zwrócić uwagę osbom, które nic nie chcą wnieść w przeglądarki,

I tu jest sedno problemu - team AmiZilli tez nie chce nic wniesc w rozwoj.

a same marudzą, że nic nie ma i że jest źle.

Smiem twierdzic ze robie troszke wiecej niz marudzenie. MiniQ czy Marek takze robia o wiele wiecej, choc nie ma polu przegladarek. Marudzisz Ty, ze osoby ktore maja jako-takie pojecie o programowaniu nie chca wierzyc w zapewnia ludzi od AmiZilli o tym jak to jest pieknie.
[#16] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #14

Człowieku, co ty bredzisz? Jaka wrogość? Podobnie jak na jednym portalu wytaczasz argumenty w stylu:
"jedyna prawdziwa amiga ma soft robiony przez kilka osób. Jedna osoba nie może pisać nic na amigę bo przecież nic sama nie stworzy".
I w myśl powyższego stwierdzenia padają teksty, że jedyne co można zrobić to przyłączyć się do jakiejś pożal-się-Boże grupy początkujących programistów, którzy zaczynają pracę od tylca. Zauważ też, że ludzie którzy krytykują ten projekt wspierają soft amigowy w inny sposób - imo mają więc pełne prawo do swojej krytyki
[#17] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #14

Słuchaj, bo drażni mnie twoje podejście, komu jak komu, ale zarzucasz nieuzasadnione malkontentctwo osobom, które nie raz udowodniły swoje kompetencje, i udowadniają swoim zaangażowaniem i projektami nadal, tak jak ty nadal marudzisz. Proste fakty: projekty z efektami kontra projekty bez.

Czy osoba która coś robi, nie ma prawa skrytykować tych co udają, że robią? Czy nie może bo lubi inny engine przeglądarki, albo co gorsze lubi inną platformę? Zastanów się, bo doszukujesz się BŁĘDNEJ filozofii i na podstawie jej "jedziesz" po osobach, które w jakiś sposób Ci nie pasują.

Nie chcesz wzniecać wojenek? Jesteś hipokrytą, i tyle CI powiem.
[#18] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@baderman, post #17



Ostatnia edycja: 03.09.06 21:50:50
[#19] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@baderman, post #17

Zastanów się, bo doszukujesz się BŁĘDNEJ filozofii
Dobrze, w takim razie podaj mi "jedyną słuszną" filozofię, którą powinienem wygłaszać.
i na podstawie jej "jedziesz" po osobach, które w jakiś sposób Ci nie pasują.
Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony. Nie jadę po NIKIM.
Czy osoba która coś robi, nie ma prawa skrytykować tych co udają, że robią? Czy nie może bo lubi inny engine przeglądarki, albo co gorsze lubi inną platformę?
Zarzucacie mi że upodabniam się do ludzi z" wiadomego portalu", a sami patrzycie tylko na Khtml (nie mam nic do niego, wręcz przeciwnie- chcę żeby miał z kim konkurować).

Macie rację- nie powinienem tak hm.. "atakować" MinistraQ, bo robi wiele. Sam nie programuję, jednak nie znaczy to że w światku Amigowym pozostaję bezczynny.

Nie chcesz wzniecać wojenek? Jesteś hipokrytą, i tyle CI powiem.
I nie wyzywaj mnie od hipokrytów, bo sam podtrzymujesz to co napisałem, a napisałem to nie z hipokryzmu, lecz z chwilowego braku opamiętania (poniosło mnie widząc następny komentarz w stylu: "nie uda się, to, a to jest lepsze, nabijcie ich na pal za to" Gdyby ludzie z Amizilli nic nie robili, to już dawno projekt by upadł. Tak samo jak w przypadku tajemniczej "Samanthy" być może szykują dla nas niespodziankę"

Widzę, że wiele osób próbuje być "anty(wiadomo) portalowcem" to znaczy wszystko przyjmując na nie.

Ostatnia edycja: 03.09.06 22:04:35
[#20] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #19

Napisze krótko

"Skończ waść, wstydu oszczędź"
[#21] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #19

człowieku, o co Ci chodzi bo nie czaje zupełnie
jedynym aktywnym developerem z teamu amizilli jest (był) o1i, który wraz z programistą morphosowym czyli itixem oraz przy znacznie mniejszym udziale ale jednak programisty z obozu os4 czyli afxgroup tworzy gliba oraz gtk-mui. Więc jak możesz pisać cokolwiek o olewaniu projektu przez mosowców (wyszukaj w google wyraz morphzilla ). Zastanów się, poprzeglądaj strony, dopiero coś napisz. News w stylu: "studenci nauczyli sie obsługi gcc" to jest polewka ze wszystkiego co jest związane z programowaniem.
[#22] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@rzookol, post #21

Zwróć jednak uwagę, że informacja z teamu Amizilli dotyczy głównie zamiarów a nie tego do czego jesteście przyzwyczajeni, czyli gotowych łatek w stylu "dodaliśmy cieniowanie pod buttonami". I właśnie zamiary powinno się tutaj omawiać, a nie to co jeszcze nie jest zrobione, bo tego dotyczy news.
[#23] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #19

Tutaj nie ma nic wspolnego to czy kibicuje sie KHTMLowi czy cemus na
innym engine. Po prostu KHTML portowany jest we wlasciwy sposob, a nie
na hurra... I po efektach widac różnicę... Dodatkowo zanim informacja
trafila do szerszej publicznosci marcik odbył wiele konsultacji,
zrobił wiele testów, później - wiedząc już co i jak należy robić
ujawnił światu informację. Współpracując z innymi programistami -
przede wszystkim z Krashanem robi jak widać coraz większe postępy, ale
to jest efekt właściwego podejścia, najpierw trzeba wiedzieć co i jak!
[#24] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #22

I właśnie zamiary powinno się tutaj omawiać, a nie to co jeszcze nie jest zrobione, bo tego dotyczy news.

Dobra, to ja mam zamiar napisać port Quake IV pod MOS/OS4, a następnie, tak przy okazji, machne jakis projekcik płyty combo dla MOS/OS4 , poomawiajmy teraz moje zamiary, które jak narazie są równie realne co projekt amizilla
[#25] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #22

A ty zwróć uwagę, że projekt KHTML w krótszym czasie wykonany przez jedną osobę zaszedł o wiele dalej. I sam wyciągnij wnioski. A poza tym owe 'zamiary' są od kilku lat omawiane - a efekty owych 'zamierzeń' - godne zapłakania.
[#26] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@koodlaty, post #25

Jak byście zareagowali, gdyby nie było KHTML?
[#27] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #26

tak samo :D Co mi po projekcie który oprócz "gadania" nic nie wnosi
[#28] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #26

Dokładnie tak samo, KHTML zaczął powstawać właśnie dlatego, że
zauważyliśmy fakt, że projekt Amizilli jest robiony od zadniej strony,
o czym dyskutowaliśmy i po różnych pomysłach w pewnym momencie marcik
wyszedł z informacją, że ma pomysł i wie jak go zrealizować. Został on
przedyskutowany, w kilku małych problemach marcik dostał pomoc, a
póżniej zaczął tworzyć. Tak więc widzisz, projekt KHTMLa powstał jako
odpowiedź na projekt Amizilli i by pokazać, że można coś zrobić
właściwie podchodząc do problemu. Początkowo nawet był pomysł na to by
powstał nie tylko na Morphosa, ale dzięki postawie pewnych ludzi
powstanie przede wszystkim na Morphosa, jeśli powstanie na inne
platformy amigowe, to będzie on trochę kosztował.
[#29] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #19

Gdyby ludzie z Amizilli nic nie robili, to już dawno projekt by upadł. Tak samo jak w przypadku tajemniczej "Samanthy" być może szykują dla nas niespodziankę

No ale oni nic nie robia - lista AmiZilli jest publiczna, kazdy moze sie zapisac i przekonac o wielkich postepach i niespodziankach jakie szykuja

I właśnie zamiary powinno się tutaj omawiać, a nie to co jeszcze nie jest zrobione, bo tego dotyczy news.

Zamiary to AmiZilla omawia od kilku lat... A tutaj zamiast omawiac zamiary trzeba wziac kubek herbaty badz innego napoju, siasc przed zdrodlami, poprzegladac je i po tygodniu zabrac sie za programowanie.
[#30] Re: AmiZilla - raport ze stanu prac

@Lord_10up, post #14

Generalnie podpisuję się pod tym, co powiedziane zostało powyżej, i nie zamierzam tu tego powielać. Chciałbym się jedynie odnieść do stwierdzeń o rzekomej nienawiści wszystkiego, co ma w nazwie "ami".
Drażnią mnie takie kretyńskie bzdury - bo inaczej tego nazwać nie można - nie mające żadnego racjonalnego - co podkreslam - poparcia w rzeczywistości. To było już nie raz powtarzane, i jak widać nie odniosło to żadnego skutku, więc pewnie i tym razem nie odniesie...
To że ktoś docenia pracę włożoną w mosa, i nie uważa pegaza za wroga idei amigi nie oznacza jednocześnie, że ten ktoś nienawidzi amigi i wszystkiego co jest z nią związane! Ludzie którzy zakupili pegaza, czy używaja mosa nie używają go dlatego że jest czymś innym, tylko właśnie dlatego że jest tak bliźniaczo podobny do AmigaOSu... A jednocześnie działa szybciej, lepiej, i przede wszystkim JEST - w przeciwieństwie do OS4, z którego dostępnością każdy wie jak jest. Tu nie chodzi o sam fakt nabijania się z amigi, czy amigowości... Te wszystkie słowa krytyki są posyłane pod adresem ludzi, którzy doskonale wiedząc jak działają słowa bez pokrycia - ciągle je produkują. W światku amigowym nie ma już miejsca na puste obietnice bez pokrycia, czy generowanie hurraoptymistycznych "raportów" czy "apeli"... Tutaj albo bierzesz sprawy w swoje ręce, i zaczynasz coś robić, i pokazujesz namacalne efekty, albo musisz sie liczyć z tym, że zostaniesz zabity śmiechem.
Problemem ludzi fanatycznie (?) związanych z OS4 jest to, że te wszystkie słowa krytyki odbierają osobiście. Burzą się, jakby biczowano ich nienaruszalną świętość.. A tu po prostu chodzi tylko o jedno: o namacalne EFEKTY, i o to, by nie karmić amigowców ochłapami, i czymś jak na dzisiejsze czasy śmiesznym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem